16 juli 2021 om 10:42
< 1 min lezen

Nederlandse bioscopen blijven opvallend veel bezoekers trekken

De Nederlandse bioscopen blijven sinds de heropening in juni opvallend veel bezoekers trekken. Alle bioscopen draaiden samen de afgelopen week 5,8 miljoen euro omzet. Dat is meer geld dan zij in dezelfde speelweek in 2016, 2017, 2018 en 2019 omzetten.

Dat schrijft vakblad Holland Film Nieuws donderdag op basis van de cijfers van branchevereniging FDN. De resultaten zijn extra opvallend te noemen omdat de bioscopen door de coronarestricties nog steeds een beperkt aantal kaartjes per zaal mogen verkopen.

Het is lastig te zeggen hoeveel kaartjes er precies zijn verkocht omdat de ticketprijzen per theater kunnen verschillen. Zo zijn kaartjes voor 3D-, IMAX- en Dolby Cinema-films bijvoorbeeld duurder.

De best bezochte films van dit moment zijn Fast & Furious 9, de Marvel-film Black Widow en het Nederlandse oorlogsepos De Slag om de Schelde. Ook andere Nederlandse films als Judeska in da House van Jandino Asporaat en Zwaar Verliefd! 2 doen het goed. In de arthousebioscopen zijn American Utopia van Spike Lee en het zomerretrospectief van regisseur Wong Kar Wai populair.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Kröller-Müller Museum toont vervalste Van Gogh en lanceert podcast

    Gisteren om 15:13
  • figure of justice
    • Cultuur

    Rechtbank: stopzetten subsidie Stadstheater Almelo was onrechtmatig

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland