Logo

Eigenaren vakantiepark in Lochem in onzekerheid door permanente bewoning

Door Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer
3 min
caravan en bungalow park
Eigenaren van vakantiehuisjes op park Ruighenrode in Lochem voeren al jaren een juridische strijd om een einde te maken aan permanente bewoning. Dit probleem zorgt niet alleen voor overlast, maar brengt ook financiële risico’s met zich mee. Dit meldt de Stentor.

De huisjeseigenaren zijn gezamenlijk verantwoordelijk voor het park, inclusief verzekeringen. Dit betekent dat als de huisjes niet als vakantiewoningen worden gebruikt, de opstalverzekering na dertig dagen kan vervallen. In dat geval lopen de eigenaren het risico om gezamenlijk aansprakelijk te worden gesteld voor maar liefst 22 miljoen euro.

Nieuwe zaak, bekend probleem

De rechtszaak draait deze keer om een specifiek huisje dat eerder al door de gemeente werd aangepakt wegens permanente bewoning. Nu blijkt dat er opnieuw iemand lijkt te wonen, een gescheiden vrouw die zich heeft uitgeschreven op haar vorige adres.

De gemeente Lochem geeft aan dat permanente bewoning lastig te bewijzen is, omdat bewoners kunnen claimen dat ze enkel recreëren. Hoewel de gemeente de situatie controleert, is er vaak onvoldoende bewijs om handhavend op te treden.

Koerswijziging gemeente

Om het probleem structureel aan te pakken, wil de gemeente voortaan niet alleen boetes opleggen aan de huurder, maar ook aan de eigenaar van een huisje bij illegale bewoning. Dit zou het verhuren aan vaste bewoners minder aantrekkelijk maken.

De rechter moet binnen zes weken een uitspraak doen over de huidige zaak. De eigenaren hopen dat de nieuwe aanpak een einde maakt aan de reeks handhavingsverzoeken en rechtszaken, maar blijven waakzaam.