Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Minister Bruins maakt einde aan NTR bij hervorming NPO

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
ntr
Minister Eppo Bruins (Media, NSC) maakt een einde aan de NTR bij de hervorming van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). De taken van de NTR zullen wel blijven bestaan en worden ondergebracht in de vier of vijf omroephuizen waarin Bruins alle omroepen wil onderbrengen.

Het is de bedoeling dat de redacties en medewerkers van de NTR gewoon hun werk kunnen blijven doen na de hervorming. Of programma's als het Sinterklaasjournaal en Nieuwsuur in dezelfde vorm blijven bestaan, is volgens Bruins aan de nog op te richten omroephuizen. Hij zegt dat de politiek niet bepaalt wat wordt uitgezonden. Het is volgens de minister de bedoeling dat onafhankelijke journalistiek blijft bestaan, maar hoe is dus aan de omroephuizen.

Woensdag kwam via het AD naar buiten dat de bestaande omroepen zich moeten verenigen in vier of vijf omroephuizen. De hervorming gaat gepaard met een bezuiniging van ongeveer 156 miljoen euro. Het samenvoegen van omroepen in omroephuizen moet een deel van de bezuinigingen dekken, onder meer doordat de besturen worden samengevoegd.

Het minimumaantal leden voor een omroep wordt afgeschaft, meldde de krant. Momenteel moeten omroepen elke vijf jaar kunnen aantonen dat ze 100.000 leden hebben om te kunnen blijven uitzenden. Volgens Bruins gaat dat ten koste van de programma's die worden gemaakt, omdat omroepen meer middelen inzetten om leden te werven.

De NTR is verantwoordelijk voor programma's als Nieuwsuur (samen met de NOS), Het Sinterklaasjournaal, Promenade, Het verhaal van Nederland en Dream School.

11 april '25 (15:55)

Theaterproducent en directeur van SenF ontvangt onderscheiding

Theaterproducent Richard Bongertman is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bongertman is directeur van SenF Theaterpartners, het grootste impresariaat van Nederland. De onderscheiding werd uitgereikt in het Oude Luxor Theater, maakte de gemeente Rotterdam bekend.

11 april '25 (13:11)

Nederlandse film met Henry van Loon te zien in Oekraïne

De Nederlandse film Out, met Henry van Loon en Victor Löw, is eind april te zien in Oekraïne. Het coming-outdrama over een tienerjongen wordt vertoond tijdens de derde editie van het SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival in hoofdstad Kiev. De film is onderdeel van het New Colors-programma en dingt mee naar de publieksprijs, maakte regisseur Denis Alink vrijdag bekend.

11 april '25 (10:44)

Musical over Rob de Nijs verlengd tot en met maart 2026

De musical Malle Babbe, over het leven van Rob de Nijs, is verlengd tot en met maart 2026. Dat heeft producent MediaLane vrijdag gemeld, die dit naar eigen zeggen doet vanwege de "aanhoudende vraag naar kaarten". Het stuk is eind 2025 en begin 2026 door het hele land te zien.

11 april '25 ( 9:25)

Lucas Hamming en Magtel de Laat in de hoofdrollen van Nederlandse Queen musical

Lucas Hamming en Magtel de Laat gaan de hoofdrollen spelen in de nieuwe Nederlandse versie van de musical We Will Rock You. Dat hebben producenten Albert Verlinde, Huub van den Heuvel, Jaco Kaasschieter en Bram Verhaak vrijdag bekendgemaakt.

11 april '25 ( 8:55)

Raad voor Cultuur positief over plannen kabinet voor NPO

De Raad voor Cultuur is positief over de plannen van het kabinet voor de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). De Raad wil wel dat minister Eppo Bruins (Media) het wettelijke takenpakket van de NTR op een "zorgvuldige wijze" waarborgt. Bruins maakte vrijdag bekend dat de NTR verdwijnt bij de hervorming van de publieke omroep, maar een Kamermeerderheid vindt dat de NTR met de NOS moet fuseren. Daarmee zouden de NTR-programma's zijn gered.

10 april '25 (14:49)

Presentator Jurre Geluk ziet nu al gevolgen bezuinigingen NPO

Presentator Jurre Geluk ziet om zich heen al de gevolgen van de bezuinigingen bij de publieke omroep. Zo worden programma's minder snel toegezegd of zelfs afgewezen, vertelt hij tegen het ANP. Geluk demonstreert samen met een grote groep omroepmedewerkers op het Mediapark in Hilversum tegen de aangekondigde bezuinigingen van 156 miljoen euro.

10 april '25 (11:26)

Beste filosofieboek van het jaar geschreven door Tim Fransen

Het boek In onze tijd: Leven in het Calamiteitperk van cabaretier Tim Fransen heeft de Socratesbeker gewonnen, de prijs voor het beste Nederlandse filosofieboek van het jaar. Dat meldt Filosofie Magazine, die de prijs sinds 2002 uitreikt, op haar website. Fransens boek was een van de twintig genomineerde titels voor de onderscheiding.

10 april '25 (10:01)

Meer dan 100.000 kaartjes verkocht voor Elisabeth de Musical

Voor Elisabeth de Musical zijn al meer dan 100.000 kaartjes verkocht. Daarom kreeg producent Albert Verlinde woensdagavond in Vandaag Inside een VVTP Diamanten Ticket Award. De musical ging twee weken geleden in première.

10 april '25 (10:00)

Meer dan 50.000 handtekeningen voor behoud omroep NTR

Meer dan 50.000 mensen hebben hun handtekening gezet onder de petitie voor het behoud van omroep NTR. Omroepdirecteur Lucas Goes lanceerde de petitie maandag, naar aanleiding van de nieuwe plannen van minister Eppo Bruins (Media). Die maakte vrijdag bekend dat de NTR verdwijnt bij de hervorming van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO).

10 april '25 ( 9:15)

Frank Lammers speelt komende zomer na jaren weer in toneelstuk

Frank Lammers speelt komende zomer na jaren weer in een toneelstuk. De acteur, recentelijk bekend van de tv-serie Undercover, speelt de hoofdrol in het stuk De keizer van Maastricht. Lammers speelde in het verleden in producties als Ach, Zalig Man (2010) en Frank en Ricky hebben de blues uit 2020.