Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Wegens grote vraag is Boekenweekessay van Paulien Cornelisse opnieuw gedrukt

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
paulien cornelisse tijdens jubileum 90
Het Boekenweekessay van Paulien Cornelisse, Hèhè - Over wat we zeggen zonder dat we het doorhebben, wordt wegens grote vraag opnieuw gedrukt. Dat maakte boekenkoepel CPNB donderdagavond bekend. Het is niet eerder voorgekomen dat een Boekenweekessay zo snel in de Boekenweek al herdrukt moest worden.

Omwille van de snelheid ziet de herdruk er iets anders uit dan de oorspronkelijke uitgave. Het roze randje van het essay, dat door Cornelisse "kleur op snee" wordt genoemd, kon niet opnieuw zo snel worden gedrukt. De herdruk heeft in plaats daarvan een roze rug. Dat is volgens de schrijfster ook een goede keuze: "Helaas, drukken met roze op snee kost te veel tijd. Gelukkig is er altijd roze op rug! Ik ben vereerd dat er nu twee versies van mijn essay in omloop zullen zijn", laat ze weten.

CPNB-directeur Eveline Aendekerk noemt het "geweldig" dat er zoveel vraag is naar het werk van Cornelisse. "Dat boekhandels al na twee dagen door hun voorraad heen zijn, maakten we niet eerder mee. Maar het is volledig te begrijpen, want Hèhè - Over wat we zeggen zonder dat we het doorhebben is briljant. Dit boek wil iedereen hebben!"

Met de herdruk komt de totale oplage van het Boekenweekessay op 61.000 exemplaren. Volgens CPNB is het werk begin volgende week weer overal verkrijgbaar. Eerder werden ook de Boekenweekessays van Lucas Rijneveld, Het warmtefront uit 2022, en Jelle Brandt Corstius' werk Arctisch dagboek uit 2014 wegens grote interesse bijgedrukt.

14 maart '25 (12:10)

Rijksmuseum verwerft zeldzaam beeld van beroemde neushoorn Clara

In de 18e eeuw kende bijna heel Europa haar naam: neushoorn Clara. Ze was een levende legende, die door iedereen gezien wilde worden: van koningen tot kunstenaars. Nu voegt het Rijksmuseum een zeldzaam terracotta beeld van Clara toe aan de collectie. “Een van de mooiste beelden die van Clara zijn gemaakt.” Dit meldt het Rijksmuseum.

14 maart '25 ( 8:50)

Politiek zal 'belangrijke input' leveren over profiel nieuwe bestuursvoorzitter

De politiek zal "belangrijke input" leveren voor het profiel van de nieuwe bestuursvoorzitter van de NPO en de opdracht die deze krijgt. Dat laat de raad van toezicht (rvt) van de NPO donderdag weten in een persbericht. Daarin wordt gemeld dat de werving voor een nieuwe bestuursvoorzitter wordt opgestart.

14 maart '25 ( 8:35)

Renze Klamer wil standbeeld oprichten voor Gerri Eickhof

Renze Klamer wil een standbeeld oprichten voor scheidend NOS-verslaggever Gerri Eickhof. Dat stelde de talkshowpresentator van RTL donderdag in het Mediaforum op NPO Radio 1.

13 maart '25 (15:00)

Noordbrabants Museum en Stichting Kermiserfgoed bezorgd over toekomst Markiezenhof

De mogelijke sluiting van museum Het Markiezenhof in Bergen op Zoom roept niet alleen lokale, maar ook regionale en landelijke zorgen op. Zowel het Noordbrabants Museum als de Stichting Kermiserfgoed maken zich ernstig zorgen over de gevolgen van een eventuele sluiting en hebben de alarmbel geluid. Dit meldt het AD.

12 maart '25 ( 9:35)

Gratis museumbezoek met het Boekenweekgeschenk op 23 maart

Op zondag 23 maart openen meer dan 200 musea in Nederland gratis hun deuren voor bezoekers die het Boekenweekgeschenk De krater van Gerwin van der Werf tonen bij de kassa. Elk Boekenweekgeschenk geeft recht op één gratis toegangskaart. Deze actie vindt plaats ter afsluiting van de Boekenweek. Dit meldt de Museumvereniging.

11 maart '25 (14:34)

Derde Edison voor Eefje de Visser: 'sprakeloos'

Eefje de Visser is "sprakeloos" nadat ze haar derde Edison had gewonnen in de categorie Nederlandstalig voor haar album Heimwee. Dat schrijft de zangeres dinsdag in een bericht op Instagram. De Visser won in 2020 al twee Edisons, toen in de categorieën Alternatief en Beste Album.

11 maart '25 ( 9:25)

Deze zes schrijvers staan op de shortlist voor de Libris Literatuur Prijs

Maurits de Bruijn, Guido van Heulendonk, Falun Ellie Koos, Safae el Khannoussi, Marijke Schermer en Joost de Vries maken kans op de Libris Literatuur Prijs. De zes schrijvers staan op de shortlist die de organisatie maandagavond heeft bekendgemaakt. Geen van hen won de prijs eerder.

11 maart '25 ( 9:15)

Dieuwertje Blok maandag in kleine kring begraven

Dieuwertje Blok is maandag in Koedijk begraven in het bijzijn van ongeveer dertig familieleden en een paar vrienden, dat laat Peter de Bie, weduwnaar van Blok, weten aan het ANP. Zaterdag was een grote herdenking in Naarden, waar zo'n 350 mensen afscheid kwamen nemen van de presentatrice die zondag 2 maart overleed.

10 maart '25 (14:06)

OM: Vrouwelijke verdachte mag onderzoek in vrijheid afwachten, wel verdachte

De vrouw uit Heerhugowaard die was aangehouden voor de kunstroof uit het Drents Museum in Assen mag het onderzoek naar de diefstal in vrijheid afwachten. Het Openbaar Ministerie in Noord-Nederland meldt dat de 40-jarige vrouw, die sinds eind januari vastzat, wel verdachte blijft in de zaak.