Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Wat vinden artsen van het aankomende vuurwerkverbod?

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Nog maar even en het is weer oud en nieuw. Deze jaarwisseling ziet er wat anders uit dan normaal, nu er een tijdelijk vuurwerkverbod geldt. Zo wil het kabinet de ziekenhuizen ontlasten, die het dit jaar al druk genoeg hadden met coronapatiënten. Hoe oordelen artsen over het vuurwerkverbod? Wat voor letsel maken zij jaarlijks mee? En hoe verwachten zij dat de komende jaarwisseling eruit gaat zien? 
Tjeerd de Faber, oogarts in Het Oogziekenhuis Rotterdam, pleit al jaren voor een verbod op consumentenvuurwerk. Hij werkt al 23 jaar met oud en nieuw, en heeft flink wat oogletsel gezien. “Ieder jaar raken tientallen mensen blind. Soms moeten we een oog volledig verwijderen.”
 
Plastisch chirurg Christianne van Nieuwenhoven ziet ieder jaar ook een hoop leed. Ze is gespecialiseerd in handletsel bij kinderen. “De eerste periode dat ik hier werkte, werd ik al zenuwachtig bij het horen van één knal. Ik had meteen het beeld van een uit elkaar geknalde hand voor me.” 
 
VeiligheidNL, het kenniscentrum voor letselpreventie, is niet per definitie voor een vuurwerkverbod. De reden daarvoor? “Het kan zijn dat het verbod illegaal vuurwerk juist in de hand werkt”, vreest Birgitte Blatter, hoofd Monitoring en Onderzoek. Allemaal zijn ze het erover eens: dit wordt een interessante jaarwisseling. 
 
Wil je het hele interview lezen? Dat kan hier
 
Door: Nationale Recreatiegids / Bente Schreur
 
11 maart '25 ( 9:05)

Zangeres Elmer verbaasd over winst Edison: 'er zijn veel meer rare vrouwen in Nederland'

Zangeres Elmer vindt het "bizar" dat ze een Edison heeft gewonnen in de categorie Nieuwkomer. "Ik kan het niet geloven", aldus Elmer. "Ik ben zo trots. Ik heb het gevoel dat er veel meer rare vrouwen zijn in Nederland."

11 maart '25 ( 8:55)

Ilse DeLange: Nederland mag 'best blij' zijn met Claude als inzending Songfestival

Ilse DeLange vindt dat Nederland "best blij" mag zijn met Claude als inzending voor het Eurovisie Songfestival. De zangeres ziet dat Claudes kansen door de wedkantoren hoog worden ingeschat, maar zegt dat pas bij het totale plaatje duidelijk wordt hoe groot de winkans is.

11 maart '25 ( 8:50)

Jacqueline Govaert weet nog niet of ze in 2026 beschikbaar is voor commentaar Eurovisie Songfestival

Jacqueline Govaert zegt nog niet of ze in 2026 weer beschikbaar is om op televisie commentaar te geven tijdens het Eurovisie Songfestival. Dat zei de zangeres maandag op de loper bij de uitreiking van de Edisons in Leusden. "Daar ben ik nog niet mee bezig", aldus Govaert.

11 maart '25 ( 8:45)

Frenna wint Beste Song Edison met PRETTY GIRLS

Rapper Frenna heeft maandag de Edison gewonnen voor Beste Song. Het nummer PRETTY GIRLS won het van Sugardaddy van Roxy Dekker en Europapa van Joost Klein. PRETTY GIRLS is "een track die afro, r&b en pop naadloos in elkaar vermengt en die zorgde voor een perfect zomerse cocktail die je zelfs op een winterdag aan het dansen krijgt", aldus de jury.

11 maart '25 ( 8:40)

Yves Berendse heeft eerste Edison gewonnen

Zanger Yves Berendse heeft maandag zijn eerste Edison gewonnen. Hij won de prijs in de categorie Hollands. Daarnaast vielen ook Bnnyhunna, néomí en KI/KI in de prijzen.

11 maart '25 ( 8:35)

Roxy Dekker wint Edison in categorie, Froukje winnaar van Edison Beste Album

Roxy Dekker heeft opnieuw een Edison gewonnen. De zangeres viel dit jaar in de prijzen in de categorie Pop. Daarnaast sleepte Froukje een Edison in de wacht met Noodzakelijk Verdriet voor Beste Album.

10 maart '25 (16:18)

Amerikaanse band Counting Crows in september naar Nederland

De Amerikaanse band Counting Crows komt in september naar Nederland. De groep, die samen met BLØF de nummer 1-hit Holiday in Spain scoorde, treedt op 22 september op in AFAS Live.

10 maart '25 (14:41)

Laatste startbewijzen voor Nijmeegse Vierdaagse in half uur uitverkocht

De laatste 4400 startbewijzen voor de Nijmeegse Vierdaagse waren maandag in ruim een halfuur uitverkocht. Dat is volgens de organisatie vergelijkbaar met vorig jaar, toen ook een run op de laatste tickets plaatsvond.

10 maart '25 (13:00)

Studio 100 maakt eerste act van SingAlong bekend

Studio 100 heeft de eerste act bekendgemaakt van de Studio 100 SingAlong in Rotterdam Ahoy. De cast van tv-programma Het Huis Anubis komt op 13 december naar Rotterdam.

10 maart '25 (11:15)

Van Dis ziet op tegen boekenbal: 'iedereen heeft cameraatje bij de hand'

Adriaan van Dis gaat dit jaar voor het eerst in lange tijd weer naar het boekenbal. Maar de 78-jarige auteur ziet er tegenop, vertelde hij zondag in het NPO Radio 1-programma De Perstribune.