Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Arie Koornneef is benoemd tot directievoorzitter van KRO NCRV

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
arie koornneef
Arie Koornneef is benoemd tot directievoorzitter van KRO NCRV door de raad van toezicht (rvt). Dat heeft de omroep zaterdag bekendgemaakt. De 55-jarige Koornneef start in die functie met ingang van 1 september. Tot 1 juli is hij directeur bij ASN Bank.

De rvt van de omroep is zeer verheugd over de aanstelling van Koornneef. "Arie heeft vanuit zijn achtergrond ruime ervaring met missiegedreven organisaties", aldus Eric Holterhues, voorzitter van de rvt van KRO-NCRV. "KRO-NCRV en de publieke omroep staan de komende jaren voor grote uitdagingen. In de gesprekken die we met elkaar gevoerd hebben, merkten we al snel dat Arie een goed gevoel heeft voor het katholieke en protestants-christelijke gedachtegoed en het maatschappelijke DNA van KRO-NCRV."

Koornneef zegt dat "de toekomstgerichte en positieve signatuur van KRO-NCRV, die is gebaseerd op het christelijk-sociaal denken waarbij je je samen inzet voor een betere wereld" hem zeer aanspreekt. "De waarden van KRO-NCRV en het onderscheidende geluid zijn een verbindende factor in deze breekbare en polariserende wereld. Daar wil ik graag mijn bijdrage aan leveren."

29 april '25 ( 9:05)

GTST-acteurs Caroline De Bruijn en Erik de Vogel samen toneel op

Caroline De Bruijn en Erik de Vogel zijn al jarenlang samen te zien in Goede Tijden, Slechte Tijden, maar gaan nu voor het eerst samen in een toneelstuk spelen. Het acteurskoppel speelt in een nieuwe versie van de bekende thriller Dial M for Murder, die van november dit jaar tot en met april volgend jaar te zien is in theaters door Nederland.

29 april '25 ( 9:00)

De Tegels maandagavond uitgereikt

De Tegels, de prestigieuze Nederlandse journalistieke prijzen, zijn maandagavond uitgereikt in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Verschillende media maken online melding van de winst in de verschillende categorieën.

29 april '25 ( 8:40)

KRO-NCRV maakt tijdens verkiezing nieuwe paus elke avond Pausjournaal

KRO-NCRV maakt gedurende het conclaaf voor de verkiezing van de nieuwe paus elke avond een Pausjournaal. De uitzendingen worden in de vooravond op NPO 2 uitgezonden, heeft de omroep bekendgemaakt.

28 april '25 (10:37)

Kind ontsnapt aan aandacht ouders en bekrast duur schilderij Boijmans Van Beuningen

Dit voorjaar heeft een kind een heel duur museumstuk van Boijmans Van Beuningen beschadigd. Hoeveel de herstelkosten van het werk ‘Grey, orange on maroon, no.8' van Rothko zijn is niet bekend, maar doorgaans worden de kosten wel verhaald op de vernieler. In dit geval zijn dat de ouders van het kind, bekend bij het museum. Dit meldt Algemeen Dagblad.’

28 april '25 ( 8:45)

Theatershow Nieuwe Buren wint Gouden Ticket Award

De theatershow Nieuwe Buren heeft een Gouden Ticket Award gekregen. De show, gebaseerd op het gelijknamige boek van Saskia Noort heeft meer dan 25.000 tickets verkocht. De cast kreeg de prijs uit handen van de schrijfster zelf.

25 april '25 (14:31)

Schrijver Tomas Ross mag zich voortaan ridder noemen

Schrijver Tomas Ross is vrijdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dat is een onderscheiding voor onder anderen kunstenaars. Ross, die in het echt Willem Hogendoorn heet, ontving het lintje in zijn woonplaats Den Haag.

25 april '25 (14:19)

Tekstschrijver Belinda Meuldijk is Ridder in de Orde van Oranje-Nassau

Belinda Meuldijk, die veel teksten heeft geschreven voor haar onlangs overleden ex-partner Rob de Nijs, heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze mag zich voortaan Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Ze kreeg het lintje in haar woonplaats Apeldoorn.

25 april '25 (14:14)

Muziekproducent Arjen Lucassen krijgt lintje

Rockcomponist en muzikant Ayreon is vrijdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Arjen Lucassen, zoals hij in het echt heet, ontving de koninklijke onderscheiding bij de lintjesregen in de Brabantse gemeente Moerdijk, waar hij woont.

25 april '25 ( 9:41)

Jet de Nijs staat stil bij veertig dagen overlijden man

Jet de Nijs staat in een bericht op Instagram stil bij het gegeven dat het veertig dagen geleden is dat haar man Rob de Nijs is overleden. De echtgenote van de overleden zanger deelt bij haar bericht ook het nummer Ik Laat Je Vrij, een song van De Nijs uit 1976.

25 april '25 ( 9:15)

Eric Corton komend seizoen theater in met soloshow over dementie

Eric Corton gaat komend seizoen weer het theater in met een solovoorstelling over dementie. De acteur, presentator en schrijver speelt vanaf januari 2026 de solovoorstelling Pa. Dat maakte productiehuis Solo Stories vrijdag bekend. In 2018 trok Corton volle zalen met de solovoorstelling Ma, waarin hij een portret van de dementerende moeder van Hugo Borst schetste.