Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Undercoveroperatie ontmaskerd dealende portiers luxehotel Amsterdam

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Het vijfsterrenhotel W, direct achter het Paleis op de Dam, bood wel een heel bijzondere service: wie een lijntje coke of een pilletje nodig had kon hiervoor terecht bij een drietal portiers. De zogeheten welcome ambassadors liepen tegen de lamp toen ze met undercover agenten bleken de dealen. Dit meldt AT5.

Het W Hotel aan de Spuistraat in Amsterdam is een van de duurste hotels in de hoofdstad: het telt 238 kamers, waarvan de prijzen uiteenlopen van 270 tot 2.400 euro per nacht. Inherent aan de vijfsterrenstatus van het hotel is het hoge serviceniveau, maar helemaal onbegrensd is dat niet. Nadat het hotelmanagement door gasten was gewezen op het vermoeden dat bij de portiers drugs kon worden besteld, nam het contact op met de politie. Dit zette een heuse undercoveroperatie op, waar het hotel volledig aan meewerkte.

In mei hielden twee agenten de portiers de hele dag in de gaten vanuit een kamer met uitzicht op de hoofdingang. Daarnaast hadden ze toegang tot beeld en geluid via beveiligingscamera's en portofoons. De laatste stap was het undercover gaan: driemaal liepen portiers tegen de lamp toen een agent die zich voordeed als hotelgast drugs bij hen bestelde. De drie portiers in kwestie zijn op staande voet ontslagen en moeten vrijdag bij de rechter voorkomen.

De advocaten van het drietal hebben al van zich laten horen: volgens hen hebben de agenten "zeer provocatief en sturend" opgetreden. "Uit het dossier blijkt dat zij er bij de verdachten net zo lang op hebben aangedrongen tot hun daadwerkelijk drugs werden geleverd", aldus advocaat Vito Shukrula. Hotel W en het Openbaar Ministerie hebben nog niet inhoudelijk op de zaak gereageerd.

Door: redactie Nationale Recreatiegids

04 april '25 ( 9:17)

Nederland telt recordaantal campers en caravans: ruim 627.000 stuks geregistreerd

Nederland breekt opnieuw een record op kampeergebied: het aantal geregistreerde campers en caravans is gestegen tot meer dan 627.000. Dat blijkt uit recente cijfers van brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Dit meldt NU.nl.

03 april '25 (11:11)

Illegale huisvesting arbeidsmigranten op camping De Zwaluw beëindigd

De huisvesting van arbeidsmigranten op camping De Zwaluw in Ysselsteyn is per 1 april 2025 beëindigd. Daarmee komt een eind aan een periode van langdurige problemen op het terrein, waar 45 chalets via uitzendbureau Reyhan werden verhuurd aan arbeidsmigranten die werkzaam waren in Helmond. Dit meldt Omroep Venray.

03 april '25 (10:05)

Recreanten wijzen compensatievoorstel eigenaar camping Ursemmerhof af: ‘Onacceptabel laag’

De gesprekken tussen camping Ursemmerhof in Ursem en de vaste recreanten over een vertrekregeling zijn op niets uitgelopen. De eigenaar van het recreatiepark bood financiële compensatie aan in ruil voor vrijwillig vertrek, maar het voorstel wordt door de recreanten als volstrekt ontoereikend beschouwd. Daarmee lijkt een juridische uitspraak onafwendbaar. Dit meldt NH Nieuws.

02 april '25 (15:47)

Gemeenteraad Noordoostpolder stemt in met uitbreiding camping ondanks provinciaal stemverbod

De gemeenteraad van Noordoostpolder heeft maandagavond unaniem ingestemd met de uitbreiding van camping en evenementenlocatie Netl bij Kraggenburg. Opmerkelijk is dat dit besluit is genomen ondanks een formeel stemverbod vanuit de provincie Flevoland. De provincie had dit zogenoemde instructiebesluit uitgevaardigd vanwege zorgen over de toekomstige ontwikkeling van het nabijgelegen Multimodaal Infrastructuur Testcentrum (MITC). Dit meldt Omroep Flevoland.

02 april '25 (14:44)

Campingseizoen geopend: Vakantiepark De Heigraaf in Woudenberg verwelkomt eerste gasten

Met de komst van de lentezon en langere dagen is het kampeerseizoen officieel van start gegaan. Op Vakantiepark De Heigraaf in Woudenberg zijn inmiddels de eerste campinggasten gearriveerd. De sfeer op het park is ontspannen: caravans worden opgesteld, kampeerstoeltjes uitgeklapt en sportattributen afgestoft. Het nieuwe seizoen is duidelijk begonnen. Dit meldt RTV Utrecht.

01 april '25 (11:22)

Aanbod vakantiewoningen Nederland neemt toe

Het aanbod vakantiewoningen groeit in meerdere delen van het land en vooral in Zeeland, zegt Gerco van den Berg, deskundige op het gebied van recreatiehuizen bij de NVM. Volgens hem komt dit door de onzekerheid over de belasting van huurinkomsten uit vakantiewoningen, die traditioneel onder box 3 vallen.

28 maart '25 (13:35)

Campinggebied Dijnselburg in Zeist maakt plaats voor nieuwe woonwijk: rechter steunt keuze voor ontwikkelaar BPD

De gemeente Zeist zet door met haar plannen om het gebied rond camping Dijnselburg te transformeren tot een nieuwe woonbuurt. Daarbij krijgt ontwikkelaar BPD exclusief de mogelijkheid om het project te realiseren. Een rechtszaak over deze keuze is door de gemeente gewonnen: de voorzieningenrechter heeft geoordeeld dat BPD de enige serieuze ontwikkelaar is en dat Zeist terecht heeft afgezien van onderhandelingen met de eigenaar van het naastgelegen landgoed Dijnselburg. Dit meldt de Gelderlander.

28 maart '25 (12:10)

Meer dan 500 campings openen hun deuren tijdens Open Camping Dag op 5 april

Op zaterdag 5 april 2025 vindt opnieuw de Open Camping Dag plaats. Verspreid over heel Nederland stellen meer dan 500 campings hun terrein open voor bezoekers. Het evenement is bedoeld om mensen – van doorgewinterde kampeerders tot nieuwsgierige nieuwkomers – kennis te laten maken met de veelzijdigheid van kamperen. Dit meldt MAX Vakantieman.

27 maart '25 (15:30)

TopParken dient vernieuwd plan in voor vakantiepark Dommelsvoort: ‘Realistisch en kansrijk’

TopParken heeft een nieuw voorstel ingediend voor de ontwikkeling van vakantiepark Dommelsvoort, gelegen in het waterrijke gebied langs de A73 bij Cuijk. Na jaren van vertragingen en afgewezen plannen, is het bedrijf nu hoopvol over de haalbaarheid van deze aangepaste versie. Dit meldt de Gelderlander.

27 maart '25 (14:55)

Kampeerders kiezen steeds vaker voor tweedehands: betaalbaar, duurzaam en praktisch

De vraag naar gebruikte kampeerspullen groeit gestaag. Of het nu gaat om campers, tenten of kampeermeubilair: tweedehands kampeeruitrusting is populairder dan ooit. De groeiende belangstelling is ook merkbaar op beurzen en markten die zich specifiek richten op gebruikte kampeerproducten, zoals de Nationale Campermarkt en het Second Tent Event. Dit meldt de Telegraaf.