Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Escalatie tussen camping Rhederlaagse Meren en gemeente Zevenaar: ‘Dit is gewoon een vakantiepark’

Door Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer
schedule 7 min
location_on [xx]km
camping lathum
De spanningen tussen Recreatiepark De Rhederlaagse Meren in Lathum en de gemeente Zevenaar lopen verder op. Volgens de gemeente voldoet het park niet langer aan de kenmerken van een recreatiepark, onder andere door illegale bewoning en criminele activiteiten. De eigenaren van de camping verwerpen deze beschuldiging en vinden dat ze onterecht worden gestraft voor hun inspanningen. Dit meldt de Gelderlander.

In een persbericht verklaarde de gemeente Zevenaar dat verdere samenwerking met het park niet langer mogelijk is. Volgens de gemeente wordt de camping onvoldoende ingezet voor recreatie en zijn er ernstige incidenten geweest, zoals de vondst van wapens, drugs, explosieven en grote hoeveelheden contant geld in chalets. Daarnaast zouden er problemen zijn met horecavoorzieningen en zou er sprake zijn van permanente bewoning, wat in strijd is met de regels.

Eigenaren voelen zich onterecht gestraft

Campingbazen Dennis Sotthewes en Debby de Jong vinden dat ze juist worden benadeeld voor hun inspanningen om het park veilig te houden. Ze geven aan dat het park zelf de politie heeft ingeschakeld bij de eerder genoemde vondsten, maar dat ze nu een dwangsom van 10.000 euro opgelegd hebben gekregen vanwege de aangetroffen misstanden. Ze vragen zich af of ze in de toekomst nog verdachte situaties moeten melden als dit hen enkel boetes oplevert.

Daarnaast begrijpen de eigenaren niet waarom de gemeente beweert dat het park geen recreatief karakter meer heeft. Ze wijzen erop dat ze toeristenbelasting betalen en dat hun bungalows gewoon te boeken zijn via platforms als Booking. Volgens hen zijn er wel enkele gevallen van permanente bewoning, maar staat het merendeel van de 300 tot 350 woningen nog altijd ter beschikking voor vakantiegangers.

Investeringen en verbeteringen

De campingexploitanten benadrukken dat er de afgelopen jaren juist veel is geïnvesteerd in het park om de aantrekkelijkheid voor recreanten te vergroten. Zo zijn er een zwembad en een glow-in-the-dark-golfbaan aangelegd, bedoeld om ook buiten de traditionele vakantieperiodes bezoekers aan te trekken. Ze stellen dat zulke investeringen niet nodig zouden zijn als het park enkel permanent bewoond zou worden.

Verstoorde communicatie tussen partijen

Volgens de gemeente Zevenaar waren er in november 2023 afspraken gemaakt over een plan om het park te revitaliseren, maar zou hier sindsdien geen opvolging aan zijn gegeven. De enige communicatie die daarna nog van het park is ontvangen, betrof volgens de gemeente bezwaar- en beroepsprocedures.

De eigenaren van de camping spreken dit tegen en stellen dat er wel degelijk een tweede overleg heeft plaatsgevonden waarin een plan van aanpak is besproken. Daarnaast zou er een gesprek met de burgemeester zijn beloofd, maar dit heeft nooit plaatsgevonden. Ze geven aan dat er al maatregelen worden genomen, zoals het verplicht stellen dat alle verhuur via de receptie verloopt, om problemen met particuliere verhuurders te verminderen.

De situatie tussen De Rhederlaagse Meren en de gemeente Zevenaar blijft daarmee uiterst gespannen. Het is nog onduidelijk welke verdere stappen beide partijen zullen zetten om het conflict op te lossen.

11 april '25 (10:16)

Sekswerk ontdekt op vakantiepark in Loon op Zand: drie personen verwijderd

Tijdens een controle op een vakantiepark in de gemeente Loon op Zand zijn drie personen weggestuurd omdat zij hun verblijf gebruikten voor sekswerk. Het bedrijfsmatige gebruik van de accommodatie is in strijd met de huisregels van het park. De ontdekking werd gedaan tijdens een bredere controleactie begin april in de gemeenten Loon op Zand, Goirle en Oisterwijk. Dit meldt het Brabants Dagblad.

10 april '25 (11:12)

Ook Mark Gillis verwikkeld in rechtszaak om camping in Valkenburg

Mark Gillis, de zoon van vakantieparkondernemer Peter Gillis, is in opspraak geraakt wegens vermeende fraude bij het aanvragen van een exploitatievergunning voor een camping in Valkenburg. De gemeente heeft inmiddels aangifte gedaan en het Openbaar Ministerie bevestigt dat er een onderzoek loopt. De rechtszaak is voorlopig uitgesteld, omdat de verdediging nog een getuige wil horen. Dit meldt Omroep Brabant.

09 april '25 (10:09)

Opkomst van privé-sanitair maakt kamperen comfortabeler dan ooit

Kamperen wordt steeds comfortabeler. Waar het voorheen de standaard was om met een wc-rol onder de arm naar het centrale toiletgebouw te lopen, kiezen steeds meer kampeerders voor een plek met privé-sanitair. Uit onderzoek van campingspecialist ACSI blijkt dat het aantal campings in Europa dat een eigen toilet en douche aanbiedt in een jaar tijd met ruim 20 procent is gestegen. Dit meldt de Telegraaf.

08 april '25 ( 9:06)

Gemeente Urk handhaaft op permanente bewoning vakantiepark ondanks oproep minister

De gemeente Urk blijft de lijn volgen om permanente bewoning op Vakantiepark ’t Urkerbos te beëindigen. Ondanks een oproep van minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening om gemeenten voorlopig terughoudend te zijn met handhaving, ziet Urk geen aanleiding om dit beleid aan te passen. Volgens het college van burgemeester en wethouders is de situatie op het Urker vakantiepark onvoldoende vergelijkbaar met de gevallen waarop de minister haar oproep baseert. Dit meldt Omroep Flevoland.

04 april '25 ( 9:17)

Nederland telt recordaantal campers en caravans: ruim 627.000 stuks geregistreerd

Nederland breekt opnieuw een record op kampeergebied: het aantal geregistreerde campers en caravans is gestegen tot meer dan 627.000. Dat blijkt uit recente cijfers van brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Dit meldt NU.nl.

03 april '25 (11:11)

Illegale huisvesting arbeidsmigranten op camping De Zwaluw beëindigd

De huisvesting van arbeidsmigranten op camping De Zwaluw in Ysselsteyn is per 1 april 2025 beëindigd. Daarmee komt een eind aan een periode van langdurige problemen op het terrein, waar 45 chalets via uitzendbureau Reyhan werden verhuurd aan arbeidsmigranten die werkzaam waren in Helmond. Dit meldt Omroep Venray.

03 april '25 (10:05)

Recreanten wijzen compensatievoorstel eigenaar camping Ursemmerhof af: ‘Onacceptabel laag’

De gesprekken tussen camping Ursemmerhof in Ursem en de vaste recreanten over een vertrekregeling zijn op niets uitgelopen. De eigenaar van het recreatiepark bood financiële compensatie aan in ruil voor vrijwillig vertrek, maar het voorstel wordt door de recreanten als volstrekt ontoereikend beschouwd. Daarmee lijkt een juridische uitspraak onafwendbaar. Dit meldt NH Nieuws.

02 april '25 (15:47)

Gemeenteraad Noordoostpolder stemt in met uitbreiding camping ondanks provinciaal stemverbod

De gemeenteraad van Noordoostpolder heeft maandagavond unaniem ingestemd met de uitbreiding van camping en evenementenlocatie Netl bij Kraggenburg. Opmerkelijk is dat dit besluit is genomen ondanks een formeel stemverbod vanuit de provincie Flevoland. De provincie had dit zogenoemde instructiebesluit uitgevaardigd vanwege zorgen over de toekomstige ontwikkeling van het nabijgelegen Multimodaal Infrastructuur Testcentrum (MITC). Dit meldt Omroep Flevoland.

02 april '25 (14:44)

Campingseizoen geopend: Vakantiepark De Heigraaf in Woudenberg verwelkomt eerste gasten

Met de komst van de lentezon en langere dagen is het kampeerseizoen officieel van start gegaan. Op Vakantiepark De Heigraaf in Woudenberg zijn inmiddels de eerste campinggasten gearriveerd. De sfeer op het park is ontspannen: caravans worden opgesteld, kampeerstoeltjes uitgeklapt en sportattributen afgestoft. Het nieuwe seizoen is duidelijk begonnen. Dit meldt RTV Utrecht.

01 april '25 (11:22)

Aanbod vakantiewoningen Nederland neemt toe

Het aanbod vakantiewoningen groeit in meerdere delen van het land en vooral in Zeeland, zegt Gerco van den Berg, deskundige op het gebied van recreatiehuizen bij de NVM. Volgens hem komt dit door de onzekerheid over de belasting van huurinkomsten uit vakantiewoningen, die traditioneel onder box 3 vallen.