Lente is zonnig en warm van start gegaan

In de ochtend van donderdag 20 maart trokken er nog enkele wolkenvelden over Nederland, maar het blijft wel droog. Uiteindelijk laat de zon zich goed zien en doordat er weinig wind staat, gaat de temperatuur omhoog. Het blijft 15 graden in het noorden, in het zuiden voelt het al zomers warm met 20 graden.
Warme lentedag
Een warme lentedag staat er vrijdag 21 maart op de planning. Zachte lucht komt vanuit het oosten Nederland binnen. In grote delen van Nederland wordt het 20 graden of warmer. 21 maart gaat mogelijk de boeken in als een van de warmste maartdagen ooit.
In het weekend grijzer
Zaterdag 22 maart blijft het met 15 tot 20 graden nog steeds prettig lenteweer, maar trekken wel wolkenvelden over Nederland en lokaal kan er regen vallen. Zondag 23 maart wordt het een stuk grijzer en is de kans op een bui groter. Met een temperatuur van rond de 17 graden, blijft het nog steeds acht voor de tijd van het jaar. Normaal gesproken is het eind maart zo’n 11 graden.
Maar als je dacht dat de lente nu echt begonnen is, dan heb je het mis. Volgende week begint weer fris. Er valt af en toe regen en het wordt maar 12 graden. De zon zal minder vaak aanwezig zijn.